Marmaris Kumlubük

Marmaris Kumlubük

Marmaris’e 24 kilometre uzaklıkta, bakir kalabilmiş Marmaris Kumlubük Koyu, burayı sarmalayan muhteşem coğrafyasıyla civardaki diğer yerleşimler arasından sivriliyor.

Kumlubük İmara açık olmadığından yeni yapılaşmaya izin verilmeyen koyun içinde, arkasında görkemli dağların ve kanyonların yükseldiği 2 kilometrelik plaj olabildiğince sakin. Plaj kum, deniz temiz. Su, 3 – 4 metre sonra derinleşiyor. Kendi malzemelerinizi getirirseniz dalış yapabilirsiniz.

Ayrıca koy içinde su sporları merkezleri var. Jet – ski, banana, ringa yapmak mümkün. Marmaris’ten kalkan gezi tekneleri bu koyda bir saat mola veriyor.

Koyda yaklaşık 6 – 7 otel ve 3 de restoran var. Marmaris Kumlubük otellerinin hemen hepsi denize sıfır. Dağ yamacında bulunan tesisler de var. Hepsinin şezlong ve şemsiyeleri mevcut. Restoranları ise, İstanbul’un gözde restoranlarını aratmayacak kadar kaliteli.

Denize çıkıntı yapan kayalık kütlenin üzerinde koya hâkim manzaralı, gerek taş ve ahşap doğal mimarisi ve muhteşem manzaralı teraslarıyla göz dolduran tesislere ise sahilden basamaklarla çıkılabiliyor.

Kumlubük Koyu’nun ortasında yer alan tesislerin kumsalında beyaz şemsiyeler ve minderli tahta güneşlenme platformları var. Otelin zeytin ağaçları, zakkumları, palmiyeleri ve çim alanlarıyla bezeli bahçesi serin köşeler arayanlar için ideal bir ortam sunuyor.

Marmaris’ten yarım saate bir Turunç beldesine minibüsler kalkıyor. Turunç’a ulaştıktan sonra kalan 3 kilometreyi taksiyle gitmek zorundasınız. Kara yolu yerine denizden ulaşmak isterseniz saat başı Marmaris’ten Turunç’a dolmuş motorlar kalkıyor. Yolculuk 45 dakika sürüyor ve son derece keyifli. Marmaris Kumlubük’te konaklarsanız eğer, koyu çevreleyen çam ormanlarında sincapları izleyerek yürüyüş yapın, Amos antik kentini dolaşın, restoranlarda karamelize edilmiş levrek yiyin, tepelerden güneşin doğuşunu izleyin.

Yol Tarifi alın

seçenekleri göster seçenekleri gizle