Marmaris Söğüt

Marmaris Söğüt

Bozburun Yarımadası’nın uç ve biraz da sapa noktasında yer aldığından turizm trafiğinin önemli ölçüde dışında kalmış olan Marmaris Söğüt mahallesi’ne Bozburun’dan ya da Bayır’dan ulaşılabilir. 
Söğüt çarşısı oldukça canlı, burada yaşayanlar turizmin bilincinde, yardımcı olmaya çalışıyorlar, ilgi gösteriyorlar. 

Söğüt’ün 1 km güneybatısında, okulun biraz arkasındaki tepecik üzerinde Thyssanos yerleşimi kalıntıları vardır. Kazı yapılmamış antik yerleşimde kalıntılar birkaç duvar parçasından, temel izlerinden ve tepenin arka yüzündeki duvar kalıntılarından ibaret. 

Söğüt, denizden içeride kalır. Söğüt’ün denize açılan kapısı ise Saranda Koyu. Söğüt’e 3 km uzaklıktaki Saranda’ya toprak yolla ulaşılıyor. Saranda’ya inişte sizi etkileyici bir manzara karşılayacak. Sömbeki Körfezi ve yeşillikler içinde Saranda Koyu ayaklarınızın altında. İleride ve sisler içindeki büyük ada ise Yunanistan’ın Sömbeki (Simi) Adası. Özellikle günbatımında bu manzarayı doyasıya seyredin.  

Saranda henüz keşfedilmemiş nadir yerler arasında. İskele çevresinde lokantalar bulunuyor. Fiyatları da oldukça uygun. Deniz ürünleri yanında köyde yetişen ürünlerden hazırlanan mezeler de lezzetli.  

Yol Tarifi alın

seçenekleri göster seçenekleri gizle