Datça Kovanlık Orman Kampı

Datça Kovanlık Orman Kampı
Datça Kovanlık Orman Kampı

Datça Kovanlık Orman Kampı

Çam ormanları ile denizin buluştuğu, dünyanın oksijen deposu cennet köşelerinden bir yerdir. Sırt sırta vermiş iki koydan oluşan Datça Kovanlık Orman Kampı. Geçtiğimiz yıllarda, Türkiye’nin en güzel köyü ünvanını alarak dünya ölçeğinde bir turizm birimi olduğunu ispatlamıştır.

Datça Kovanlık Orman Kampı, 33.500 metrekare üzerine kurulmuş 140 kampçı ünitesi (çadır ve karavan) ve 420 kampçının konaklayabileceği alana sahip oksijen fazlalığıyla başınızı döndürecek 2 ayrı koyda mavi bayraklı plajları ile mükemmel bir tatil seçeneğidir.

Sırt sırta iki adet nefis koyumuzda ve tertemiz denizinde yüzme zevkinin yani sıra, su sporları yapma imkanı da iki koydan ayrı ayrı zamanda esen rüzgarlar sayesinde daha elverişli olacaktır. Eşsiz güzelliğe sahip çam ormanları içerisinde, park edeceğiniz karavanınızda veya kuracağınız çadırınızda, çok rahat ve huzurlu konaklayabileceksiniz. Misafirlerimizin karavan ve çadırına elektrik hizmeti verildiği gibi, merkezi yerlerimizde sıcak, soğuk, duş, tuvalet, mutfak, bulaşık ve çamaşır yıkama imkanları verilmektedir.

Çiftlik ve Kurucabük adında iki birimden oluşmakta olup ikisi arasındaki mesafe 4 km.’dir. Aralarında sitenin çek çeki ile ücretsiz ulaşım sağlanmaktadır

Kiralık villalar çiçek isimleri olarak adlandırılıp; Orkide, Yasemin, Nilüfer, Menekşe ve Çiğdem olarak beş tiptedir. Siteye ulaşım Marmaris’ten kara yoluyla Bodrum’dan deniz yoluyla sağlanmaktadır. Bodrum, Datça arasında karşılıklı feribot seferleri ve ayrıca yaz ayları içerisinde deniz otobüs çalışmaktadır. Kamp alanı girişinden Datça’ya minibüs kalkmaktadır.

İstanbul, İzmir, Ankara ve Muğla’dan sabah akşam yolcu otobüsleri siteye yolcu getirip yolcu almaktadır. Datça Kovanlık Orman Kampı kapısında taksiler mevcuttur. Çam ormanı içinde olup denizi her yıl mavi bayrak ( Blue Flag ) ödülü almaktadır.

Her yıl site içerisinde sanat etkinlikleri yapılmaktadır. Ayrıca, Datça’da birçok festival düzenlenmektedir. Datça’nın kendine özgü doğa yapısında üreyen esiz bitki türleri ile hazırlanan yemekler konaklamaya gelen misafirlerimizin lezzetine sunulmaktadır. Afrodit’in doğduğu antik kent Knidos, görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

Datça Kovanlık Orman Kampına 58 km. mesafede bulunan Knidos antik kenti, turistlerin deniz ve kara yoluyla uğramadan geçmediği muhteşem bir antik kenttir. Ekosistemi, florası ve faunası ile 200 den fazla endemik türü barındırır Datça, onlarla kendinizi doğaya ait hissedeceksiniz! Datça Kovanlık Orman Kampı’nın üç B’sini tatmadan gitmek olmaz;

BAL, BADEM, BALIK…

Yol Tarifi alın

seçenekleri göster seçenekleri gizle