Marmaris Çiftlik

Marmaris Çiftlik

El değmemiş güzelliğini koruyan, pırıl pırıl denizi, iri kumlu plajı ve sakinliği ile Marmaris Çiftlik koyu şehir karmaşasından sıkılan tatilcilerin uğrak yeri olmaya devam ediyor.

Çiftlik Tarihte bir çok medeniyete ait olan Çiftlik koyunun tarihi M.Ö. 1200 yıllarına kadar gitmektedir. Burada yapacağınız gezide Rodos ve ada uygarlıkları, Karia, Mısır, İon, Asur, Suriye, Makedonya, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerinden izler bulabilirsiniz. Bölgenin yakınında bulunan Gebekse’ye giderek tarihi kilise kalıntılarına rastlayabilirsiniz.

Bölgenin tertemiz denizin ve mavi bayraklı sahilinde tatil keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Burada bulunan Gerbekse’nin mavi sularında dalarak farklı canlıları görebilirsiniz. Sahilinde bulunan çardak lokantalarında yemek yiyebilirsiniz. Gün batımını vadinin tepesinden seyrederken koyun muhteşem manzarasını görebilir, romantik zamanlar geçirebilirsiniz. Çiftlik koyunun girişinde bulunan, özel izin alınarak girilebilen küçük bir ada bulunmaktadır. Eskiden bir ağacın bile bulunmadığı bu adanın şuan ki hali görenleri büyülemekte…

Marmaris İçmeler üzerinden, Bozburun yolunu takip ederek 30km sonunda Bayır Mahallesi‘ne varacaksınız. Buradan Çiftlik ayrımından girerek yaklaşık 15 dakika sonra Çiftlik koyuna ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi alın

seçenekleri göster seçenekleri gizle